Nowoczesne centrum medyczne

Klinika Paczała

Na zielonogórskiej mapie usług medycznych pojawiło się zupełnie wyjątkowe miejsce – Klinika Paczała. Jej pomysłodawcami i założycielami są Marta i Rafał Paczała (ceniony zielonogórski lekarz – specjalista chorób oczu), małżeństwo żyjące życiem pełnym pasji, którego misją było stworzenie miejsca zapewniającego wysokiej jakości opiekę okulistyczną oraz dostarczającego pacjentom innowacyjnych i najbardziej skutecznych rozwiązań w dziedzinie medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.

Od 10 lat pomagamy naszym pacjentom

Specjalizujemy się w:

100%

Okulistyka

100%

Medycyna estetyczna

100%

Medycyna przeciwstarzeniowa

OCULISTIC

Dawne Centrum Okulistyczne Oculistic (ul. Anieli Krzywoń 2), które teraz prezentuje się w całkiem nowej odsłonie zlokalizowanej w centrum miasta Kliniki Paczała (ul. Chopina 26C) oferuje pacjentom kompleksową opiekę okulistyczną z zakresu profilaktyki, diagnostyki, leczenia zachowawczego oraz operacyjnego. Czekają na nich nowe, w pełni wyposażone gabinety, wygodna i komfortowa poczekalnia, wykwalifikowana kadra optometrystów i pielęgniarek oraz od lat niezmienna profesjonalna i trafna diagnostyka chorób oczu. Wraz z nową siedzibą placówki została poszerzona oferta dotychczas przeprowadzanych zabiegów.

Warto nadmienić, że Klinika dysponuje również nieodpłatnymi miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla pacjentów placówki, co dodaje jej atrakcyjności jako obiektowi usytuowanemu w tej części miasta.

Medycyna estetyczna i przeciwstarzeniowa

Starannie wyselekcjonowany sprzęt medyczny najwyższej klasy w połączeniu z szerokim wachlarzem profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Doświadczony personel Kliniki wraz z nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie sprzętem, to gwarancja znakomicie dobranych i doskonale przeprowadzonych zabiegów. Profesjonalizm i nastawienie na potrzeby pacjentów to dewiza, która przyświeca w codziennej pracy kosmetologów placówki.

Salon optyczny Super Optyk

W naszej klinice znajdziecie Państwo również salon optyczny Super Optyk. Kilkaset rodzajów oprawek od najlepszych producentów odpowie na wszystkie potrzeby naszych pacjentów. Salon optyczny w Klinice Paczała to jedyny w mieście salon optyczny z najwyższej jakości, markowymi i oryginalnymi oprawkami oraz soczewkami w najniższych cenach.

Dodatkowo certyfikowane stylistki wesprą Państwa w doborze opraw okularowych i soczewek idealnie dopasowanych do kształtu twarzy.

Poznaj nas

Zespół

Założyciele

lek. Rafał Paczała
Współwłaściciel

Magister Zdrowia Publicznego Marta Paczała
Współwłaściciel

Zarządzanie

Joanna Mazur
Manager

Okulistyka

lek. Rafał Paczała
Lekarz specjalista chorób oczu

dr n. med. Piotr Woźniak
Lekarz specjalista okulistyki

Krzysztof Musiał
Optometrysta

dr n. med. Mariusz Budaj
Optometrysta

Pozostali specjaliści

lek. Małgorzata Ostrowska
Internista, Diabetolog, Nefrolog

Zespół pielęgniarski

Sylwia

Beata

Izabela

Karol

Rejestratorki medyczne

Monika
Koordynator ds. Rejestracji Medycznej

Justyna

Agnieszka

Iza

Dorota

Margareta

Hanna

Medycyna estetyczna
i przeciwstarzeniowa

lek. Rafał Paczała

lek. Natalia Michalewicz
Specjalista Medycyny Estetycznej

Joanna
Kosmetolog

Emilia
Kosmetolog

Jakub Sobkiewicz
Terapeuta Spa & Wellness

Administracja

Aleksandra
Specjalista ds. Kadr i BHP

Klinika Paczała to nowe miejsce na medycznej mapie Zielonej Góry, znajduje się w centrum miasta przy ul. Chopina 26C – dysponuje prywatnym parkingiem dla pacjentów. W niedalekiej odległości od dworca PKP i PKS oraz centrum przesiadkowego jest idealnie ulokowanym miejscem dla pacjentów dojeżdżających z różnych części miasta jak i kraju.

lek. Małgorzata Ostrowska

Absolwentka wydziału lekarskiego Wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 2001 roku związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Zielonej Górze.

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii i nefrologii.

Bierze czynny udział w edukacji przyszłej kadry medycznej Zielonogórskiego Uniwersytetu Medycznego.

Stale podnoszone kwalifikacje zawodowe zapewniają wysoką jakość świadczonych usług. Zadowolenie Pacjentów odzwierciedla  pasję, empatię i doświadczenie, z jakimi wykonuje zawód lekarza.

Zajmuje się leczeniem i diagnostyką u osób dorosłych:

 • stanów przedcukrzycowych,
 • hipoglikemii reaktywnej,
 • insulinooporności,
 • otyłości,
 • cukrzycy : typu 1, typu 2, w czasie ciąży i innych postaci cukrzycy,
 • powikłań cukrzycy: min. cukrzycowej choroby nerek, polineuropatii cukrzycowej,
 • chorób nerek,
 • niewydolności nerek w każdym stadium zaawansowania

Ponadto:

 • przygotowaniem kobiet z cukrzycą do ciąży,
 • zapobieganiem cukrzycy i zaburzeniom metabolicznym z nią powiązanych,
 • poradnictwem w zakresie zasad prozdrowotnego trybu życia, diety cukrzycowej i aktywności fizycznej,​
 • kwalifikacją do leczenia nerkozastępczego.

Holistyczne podejście do Pacjenta zapewnia kompleksową opiekę medyczną obejmującą:  diagnostykę, szeroką edukację i leczenie chorych.

Anna Kołkowska

Kosmetolog, inżynier biomedyczny, akredytowany couch VCC – wiedza ze wszystkich tych dziedzin pozwala jej nawiązać właściwy kontakt ze swoimi Pacjentami, zapewnić im nie tylko komfort psychiczny podczas wykonywanych zabiegów, ale przede wszystkim dobrać odpowiednią do ich potrzeb terapię zabiegową. Jest miłośniczką holistycznego podejścia - łącząca wiedzę z pogranicza kosmetologii i medycyny. Jej atut to znajomość trendów w modzie, wizażu i stylizacji. Pasjonatka zaawansowanych technologii - stale doskonaląca swoje umiejętności.

Jakub Sobkiewicz

Terapeuta Spa & Wellness specjalizujący się w masażach orientalnych i ajurwedyjskich. Ukończył wiele szkoleń zabiegowych z najdalszych zakątków świata. Pasjonat technik samorozwoju, który wciąż poszukuje nowych inspiracji zawodowych. Obecnie zafascynowany zabiegami pielęgnacyjnymi na oko i jego okolice - wspiera nasze Centrum Leczenia Zespołu Suchego Oka wykonując m in. zabieg masażu oka z wykorzystaniem specjalnych olejów naturalnych. W pracy z Pacjentem cechuje go profesjonalizm, sumienność oraz uśmiech. Prywatnie fan sportu oraz dobrej muzyki.

dr n. med. Piotr Woźniak

Specjalizację z okulistyki uzyskał po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego w  Klinice i Katedrze Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studiów Podyplomowych Medycyny Estetycznej WUM.  Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie rozprawy pt. „Wybrane, nowoczesne  metody terapii stanów przewlekłych związanych z zaburzeniami powierzchni oka". Prowadził badania naukowe w  Katedrze Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu. Odbył staż chirurgii refrakcyjnej w London Vision Clinic. Członek  Międzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej  International Society of Refractive Surgery (ISRS) w San Francisco.  Członek Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO), Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO). Praktykę kliniczną zdobywał w Austrii, Brazylii oraz Turcji. Recenzent prac naukowych w anglojęzycznych czasopismach okulistycznych. Autor licznych wystąpień na kongresach krajowych i międzynarodowych. Zaangażowany w rozwój nowatorskich technologii obrazowania przedniego i tylnego odcinka oka.

 

 

Najkrótszy krok
do pierwszej wizyty!Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Klinika Paczała. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj

Katarzyna Noskowicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej na kierunku optyka - specjalizacja optometria.
Swoje praktyczne doświadczenie optometryczne z pacjentami zdobywa od 2014 roku badając wzrok we własnym gabinecie jak również współpracując z salonami optycznymi.
Specjalizuje się w badaniu wad refrakcji tzn. krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu.
Regularnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, poznając aktualne nowości i rekomendacje w leczeniu chorób oczu.
Chętnie uczestniczy również w akcjach promocyjnych dotyczących ochrony zdrowia i popularyzacji świadomości o chorobach oczu.

dr n. med. Mariusz Budaj

OPTOMETRYSTA, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - stopień doktora w dyscyplinie nauki medyczne uzyskał w 2021r. FIZYK, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - tytuł magistra fizyki uzyskał w 2000r.
Ukończył studia podyplomowe w zakresie OPTYKI OKULAROWEJ w 2002r., OPTOMETRII w 2006r.
i NIESTACJONARNE STUDIUM METODOLOGII BADAŃ NAUKOWYCH w 2018r.
Ukończył liczne kursy szkolenia w zakresie optometrii, kontaktologii w kraju i za granicą, w tym organizowane przez producentów soczewek okularowych i soczewek kontaktowych.
Ukończył kursy polskiego języka migowego pierwszego i drugiego stopnia w Polskim Związku Głuchych.
Jest autorem i współautorem kilku publikacji naukowych.
Specjalizuje się w doborze soczewek kontaktowych miękkich, sztywnych(w tym RGP),protetycznych
w szczególności w zakresie dużych wad wzroku, doborze soczewek okularowych u osób słabosłyszących, doborze soczewek okularowych i pomocy optycznych u osób słabowidzących.
Prowadzi także prywatną praktykę optometryczną w Poznaniu.

 

 

lek. Rafał Paczała

Lekarz okulista, specjalista w zakresie chorób oczu, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od wielu lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu oraz aparatu ochronnego oka. Specjalizuje się w laseroterapii plamki żółtej (AMD) za pomocą Lasera 2RT, leczeniu retinopatii cukrzycowej, jaskry i wielu innych schorzeń okulistycznych. Zajmuje się okuloplastyką, usuwaniem guzków, brodawek, kępek żółtych, nowotworów powiek, odwijaniem i podwijaniem powiek. 

Ponadto od 11 lat wykonuje plastykę powiek górnych oraz dolnych. O wysokiej jakości i znakomitej skuteczności blefaroplastyki świadczy już ponad 2000 usatysfakcjonowanych Pacjentów z kraju i zagranicy.

Jako pasjonat holistycznego podejścia do życia - wraz z małżonką - równie intensywnie rozwija kolejny postawiony sobie cel jakim jest poszerzenie oferty Kliniki o profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, opartej na prawdziwych kompetencjach.

Do swojej placówki wyselekcjonował technologie klasy premium, które mają udokumentowane działanie terapeutyczne i potwierdzone bezpieczeństwo. Osobiście wykonuje zabiegi przy użyciu sprzętu Dual Hi HIFU (lifting bez skalpela) czy Plasmage (plazmowa blefaroplastyka).

lek. Natalia Michalewicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie na Wydziale Lekarskim II z sukcesem ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny uzyskując tytuł Lekarza Dentysty. Prywatnie i zawodowo ogromna pasjonatka  holistycznego podejścia do zdrowia.

W zakresie Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej zwolenniczka poprawy wyglądu twarzy oraz opóźnienia procesu starzenia skóry w sposób jak najmniej inwazyjny, subtelny, ale wyraźny. Mocno osadzona w trendach beauty, które śledzi na kongresach adresowanych tylko dla lekarzy. Wykonuje między innymi zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego - wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek czy też ust metodą klasyczną. Toksynę botulinową (botoks) wykorzystuje do pracy w obrębie zmarszczek poziomych i pionowych czoła, kurzych łapek czy też mięśni żwaczy Pacjenta.

W jej codziennej pracy medycyna estetyczna spotyka się ze stomatologią stanowiąc harmonijny byt. Likwidowanie problemów z bruksizmem czy wyrównywanie asymetrii po leczeniu ortodontycznym wad zgryzu u Pacjenta utwierdza ją w przekonaniu, że skóra pełna blasku w połączeniu ze zdrowym białym uśmiechem to duet, który mocno wpływa na jakość naszego życia i na relacje z innymi ludźmi.

Dyskrecja, empatia, wyrozumiałość, dbałość o detale, a także wyczucie estetyki piękna pozwala jej na zachowanie dobrej relacji na linii Pacjent-Lekarz.

Emilia Dunaj

Instruktor, kosmetolog związana z branżą od ponad 15 lat. W pracy z Pacjentem kieruje się holistycznym podejściem dokonując fachowej kwalifikacji przedzabiegowej w oparciu o kluczowe aspekty dotyczące codziennej pielęgnacji, problemów zdrowotnych czy trybu życia. Wszystko to - w jej opinii - składa się na sukces terapii zabiegowej.

Joanna Plaszczyk

Szkoleniowiec, kosmetolog z niemal 10-letnim doświadczeniem, pasjonatka pielęgnacji skóry - pielęgnowała twarze w najdalszych zakątkach świata! Miłośniczka profesjonalnych technologii oraz skutecznych dermoceutyków. Od lat poszukuje innowacyjnych rozwiązań kosmetologicznych dla najbardziej wymagających Pacjentów. Wkłada całe serce i energię w działania zabiegowe w których odnajduje sens i spełnienie zawodowe.

Nie wiesz jaki zabieg wybrać?
Umów się na konsultacjęAdministratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Klinika Paczała. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj