Czym jest laser 2RT?

Laser 2RT to urządzenie firmy Ellex Medical Lasers, które jest używane w terapii:

  • odmładzania siatkówki
  • niwelowania druzów
  • dużej ilość nagromadzonego pigmentu, tzw. zanik geograficzny
  • leczenia chorób AMD
  • zwyrodnień plamki żółtej w postaci suchej
  • wspomagająco podczas leczenia zwyrodnienia plamki żółtej w postaci wysiękowej

Centrum Okulistyczne OCULISTIC wykorzystuje innowacyjne urządzenie i sposób leczenia, który zapewnia Pacjentom maksymalne bezpieczeństwo i pewność podczas zabiegu. Terapie laserowe to przełom w okulistyce, który pomaga w leczeniu nawet najbardziej skomplikowanych i dokuczliwych chorób i dolegliwości układu wzrokowego. Leczenie laserem w głównej mierze polega na oddziaływaniu wiązki laserowej, która ułatwia komórkom naturalną regenerację. Centrum Okulistyczne OCULISTIC to jeden z pierwszych ośrodków w którym wykorzystuje się z powodzeniem laser 2RT. Opieka specjalistów, innowacyjne metody leczenia chorób takich jak AMD czy zwyrodnienia plamki żółtej pozwala na leczenie chorób oczu i przyniesienie ulgi pacjentom. Leczenie laserem nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, jest w pełni bezpieczne i bardzo skuteczne, a pacjent po leczeniu nie wymaga długiej rekonwalescencji. Już kilka godzin w zależności od konkretnego zabiegu Pacjent może opuścić Klinikę.

W Centrum Okulistycznym OCULISTIC przeprowadzane są badania stanu siatkówki oka oraz obrazowanie dna oka pomagające dobrać najodpowiedniejsze metody leczenia uzupełniające leczenie laserem 2RT. Jedną z metod w leczeniu AMD są iniekcje doszklistkowe z użyciem preparatów Lucentis lub Eylea. Działają one przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo, hamując działanie czynnika wzrostu śródbłonka naczyń.

Przebieg zabiegu laserem 2RT

Laser 2RT emituje nanosekundowe impulsy o małej energii. Impulsy pobudzają siatkówkę do regeneracji. Przed zabiegiem stosuje się krople do oczu, a następnie nakłada się na siatkówkę specjalną soczewkę kontaktową. Pacjent znajduje się przed lampą szczelinową i jest poddawany terapii. W trakcie zabiegu pacjent widzi jedynie chwilowe błyski światła, natomiast cały zabieg jest zupełnie bezbolesny. Po zabiegu lekarz ustali wizyty kontrolne, podczas których wykona badanie OCT. Skutki terapii można zauważyć po upływie od 3. do 6. miesięcy. To niezbędny czas potrzebny do zaobserwowania zmniejszenia bądź zaniku druzów w siatkówce oka.

Co jeszcze warto wiedzieć o laserze 2RT?

  • Leczenie laserem 2RT jest bardzo szybkie i bezbolesne.
  • Zabieg trwa zaledwie ok. 10 min.
  • Po zabiegu nie występują niepożądane skutki uboczne.
  • Laser 2RT nie uszkadza siatkówki, dlatego można go powtarzać.