TransPRK/ TransPRK Premium

Laserowa korekcja wad wzroku SmartSurfACE to z unikalna procedura zabiegowa, która wykorzystuje bezdotykową metodę usuwania nabłonka rogówki- TransPRK. W kolejnym etapie zabiegu, wada wzroku jest usuwana za pomocą lasera excimerowego Schwind Amaris oraz technologii SmartPulse. W wyniku remodulacji SmartSurfACE, proces rekonwalescencji trwa bardzo krótko, a poprawa ostrości wzroku jest zauważalna bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Laser excimerowy Schwind Amaris

Laser excimerowy Schwind Amaris to sprawdzona, innowacyjna technologia, która jest gwarancją skuteczności oraz bezpieczeństwa. Laser pracuje z nowoczesnym systemem śledzenia ruchu gałki ocznej Eye-tracker 4D, który w trybie bieżącym monitoruje położenie oka. Ruch monitorowany jest ponad 1050 razy na sekundę. O bezpieczeństwie oraz skuteczności zabiegu decyduje również bardzo mały rozmiar plamki lasera – 0,54 mm. Pozwala to uzyskać wyjątkową precyzję, a dzięki temu świetne efekty i stosunkowo szybsze gojenie.

TransPRK Premium

Metoda TransPRK Premium stanowi rozszerzenie podstawowej oferty TransPRK o dodatkowe mapy grubości nabłonka rogówki.

Przebieg laserowej korekcji wad wzroku w Oculistic Klinika Paczała.

 1. Wstępem do kwalifikacji do zabiegu korekcji laserowej wad wzroku jest szczegółowa wizyta lekarska z przeprowadzeniem badań oczu, na której zostaną wykluczone schorzenia uniemożliwiające poddanie się zabiegowi.
 2. Następna wizyta to wizyta kwalifikacyjna, na której lekarz na podstawie badań omawia możliwości usunięcia wady przedstawiając najlepszą dla Pacjenta metodę zabiegu. Podczas tej wizyty zostaje udzielona informacja jak się odpowiednio przygotować do zabiegu oraz udzielone są odpowiedzi na wszystkie pytania Pacjenta.
 3. W dniu wyznaczonego zabiegu o ustalonej godzinie należy zgłosić się do Oculistic Klinika Paczała. Na początku Odbywa się konsultacja przedzabiegowa z lekarzem- operatorem , który jeszcze raz omawia całą procedurę i wyjaśnia Pacjentowi ewentualne wątpliwości. Pacjent jest również proszony o zapoznanie się z dokumentami do podpisu.
 4. Kolejnym krokiem jest przygotowanie Pacjenta do zabiegu- oczy zostają zakropione według wskazań lekarza.
 5. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej. Na oko zakładana jest rozwórka, która zabezpiecza je przed mimowolnym zamknięciem podczas zabiegu. Pacjent jest cały czas świadomy i pozostaje w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg.
 6. Po zakończeniu zabiegu oko jest zabezpieczane soczewką opatrunkową, która chroni oko i przyspiesza proces gojenia.
 7. Pacjent przez kilkadziesiąt minut od zakończenia procedury laserowej korekcji wzroku zostaje pod czujną opieką pielęgniarską.
 8. Ostatnim etapem jest kontrola pooperacyjna przedniego odcinka oka. W trakcie tej konsultacji lekarz podaje szczegółowe wskazania i zalecenia pooperacyjne. Pacjent otrzymuje zgodnie ze wskazaniami lekarza krople do samodzielnej aplikacji w domu. Ustalana jest również data pierwszej wizyty kontrolnej – niezwykle istotnej w całej procedurze- podczas której oceniane są efekty zabiegu, stan oka i ściągana jest soczewka opatrunkowa. Jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań i pacjent czuje się dobrze, może wrócić do domu. Zaleca się opiekę osoby towarzyszącej.

Pamiętaj!

 • SmartSurfACE TransPRK to niskoinwazyja, bezbolesna laserowa korekcja wzroku
 • W wyniku remodulacji SmartSurfACE, proces rekonwalescencji trwa bardzo krótko, a poprawa ostrości wzroku jest zauważalna bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.
 • Laserowa korekcja wad wzroku w Oculistic Klinika Paczała w Zielonej Górze to specjalistyczne procedury, w których najważniejszy jest Pacjent!