FemtoLASIK

FemtoLasik to jeden z zabiegów laserowej korekcji wad wzroku wykonywanych w Oculistic Centrum Okulistycznym w Klinice Paczała w Zielonej Górze, który pozwala na korekcję wad wzroku nawet do -12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności i nawet do +6 dioptrii w przypadku dalekowzroczności.

Jednym z najważniejszych atutów zabiegu FemtoLasik jest jego niezwykle niska inwazyjność oraz fakt, że zabieg odbywa się w sposób zupełnie bezbolesny. FemtoLasik jest również zabiegiem w pełni bezpiecznym.

Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego specjalistę z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń. Ich unikalne możliwości gwarantują świetne rezultaty, jak również bardzo szybki czas powrotu do zdrowia – zdecydowana większość pacjentów wraca do codziennych czynności już następnego dnia po zabiegu.

 

Przebieg zabiegu FemtoLASIK

FemtoLasik to unowocześniona metoda laserowej korekcji wzroku, która powstała na bazie starszej procedury LASIK. Cały zabieg dzięki znieczuleniu miejscowym kroplami do oczu jest w pełni bezbolesny. Składa się z dwóch etapów.

Pierwszy etap zabiegu:

odseparowanie płatka rogówki przy użyciu lasera femtosekundowego-  Ziemer FEMTO LDV. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym parametrom dobranym do indywidualnych potrzeb pacjenta daje możliwość wytworzenia płatka rogówki o idealnej grubości. Etap ten jest bardzo krótki – trwa maksymalnie 20 sekund.

Drugi etap zabiegu:

modelowanie rogówki laserem excimerowym- Schwind Amaris niemieckiego koncernu, który jest światowym liderem w produkcji tego typu urządzeń. Z jego pomocą rogówka zostaje wymodelowana do pożądanego kształtu.

Cały proces odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnego programu komputerowego. Jest zatem niezwykle precyzyjny a unikalne możliwości obu laserów pozwalają na indywidualne dostosowanie korekcji do potrzeb pacjenta.

PAMIĘTAJ!

  1. Laserowa korekcja wad wzroku metodą FemtoLasik w Oculistic Centrum Okulistycznym w Klinice Paczała w Zielonej Górze to bezbolesna, efektywna i bardzo dokładna metoda laserowej korekcji.
  2. Metoda FemtoLasik pozwala na korekcję wad wzroku nawet do -12 dioptrii w przypadku krótkowzroczności i nawet do +6 dioptrii w przypadku dalekowzroczności.
  3. Głównym atutem jest krótki okres rekonwalescencji – pacjenci chwalą sobie, że już dzień po zabiegu mogą powrócić do codziennych aktywności.
  4. Zabieg może być wykonywany na obu oczach jednocześnie.
  5. Dzięki unikalnym właściwościom lasera zabieg może być przeprowadzany również u pacjentów z dużymi wadami wzroku, którzy mają niezwykle cienką rogówkę.