EBK/EBK Premium

Metoda EBK (keratektomia Epi-Bowman) to niezwykle skuteczna metoda korekcji wad wzroku, w której wykorzystuje się precyzyjna technologię SmartPulse.

W technologii laserowej korekcji wady wzroku EBK nabłonek rogówki usuwany jest narzędziem Epi Clear, które umożliwia precyzyjne usunięcie kolejnych warstw nabłonka, pozostawiając głębsze warstwy rogówki (np. błonę Bowmana) w stanie nietkniętym.

W EBK nie wykorzystuje się alkoholu, ani innych silnie oddziałujących substancji. Po usunięciu nabłonka rogówkę modeluje się z wykorzystaniem innowacyjnego lasera excimerowego Schwind Amaris. Po zabiegu wymodelowana rogówka jest wygładzona, a dzięki temu jakość oraz ostrość wzroku ulegają szybkiej poprawie.

Laser excimerowy Schwind Amaris

Laser excimerowy Schwind Amaris to sprawdzona, innowacyjna technologia, która jest gwarancją skuteczności oraz bezpieczeństwa. Laser pracuje z nowoczesnym systemem śledzenia ruchu gałki ocznej Eye-tracker 4D, który w trybie bieżącym monitoruje położenie oka. Ruch monitorowany jest ponad 1050 razy na sekundę. O bezpieczeństwie oraz skuteczności zabiegu decyduje również bardzo mały rozmiar plamki lasera – 0,54 mm. Pozwala to uzyskać wyjątkową precyzję, a dzięki temu świetne efekty i stosunkowo szybsze gojenie.

Keratektomia Epi-Bowman to małoinwazyjna, bezpieczna i bardzo skuteczna metoda laserowej korekcji wzroku. Pacjenci doceniają ją za wysoką efektywność – poprawę ostrości wzroku przy jednocześnie krótkim procesie rekonwalescencji i szybko widocznych oczekiwanych rezultatach.

EBK Premium

Metoda EBK Premium stanowi rozszerzenie podstawowej oferty EBK o dodatkowe mapy grubości nabłonka rogówki.

Przebieg laserowej korekcji wad wzroku w Oculistic Klinika Paczała.

 1. Wstępem do kwalifikacji do zabiegu korekcji laserowej wad wzroku jest szczegółowa wizyta lekarska z przeprowadzeniem badań oczu, na której zostaną wykluczone schorzenia uniemożliwiające poddanie się zabiegowi.
 2. Następna wizyta to wizyta kwalifikacyjna, na której lekarz na podstawie badań omawia możliwości usunięcia wady przedstawiając najlepszą dla Pacjenta metodę zabiegu. Podczas tej wizyty zostaje udzielona informacja jak się odpowiednio przygotować do zabiegu oraz udzielone są odpowiedzi na wszystkie pytania Pacjenta.
 3. W dniu wyznaczonego zabiegu o ustalonej godzinie należy zgłosić się do Oculistic Klinika Paczała. Na początku Odbywa się konsultacja przedzabiegowa z lekarzem- operatorem , który jeszcze raz omawia całą procedurę i wyjaśnia Pacjentowi ewentualne wątpliwości. Pacjent jest również proszony o zapoznanie się z dokumentami do podpisu.
 4. Kolejnym krokiem jest przygotowanie Pacjenta do zabiegu- oczy zostają zakropione według wskazań lekarza.
 5. Zabieg odbywa się w pozycji leżącej. Na oko zakładana jest rozwórka, która zabezpiecza je przed mimowolnym zamknięciem podczas zabiegu. Pacjent jest cały czas świadomy i pozostaje w kontakcie z lekarzem wykonującym zabieg.
 6. Po zakończeniu zabiegu oko jest zabezpieczane soczewką opatrunkową, która chroni oko i przyspiesza proces gojenia.
 7. Pacjent przez kilkadziesiąt minut od zakończenia procedury laserowej korekcji wzroku zostaje pod czujną opieką pielęgniarską.
 8. Ostatnim etapem jest kontrola pooperacyjna przedniego odcinka oka. W trakcie tej konsultacji lekarz podaje szczegółowe wskazania i zalecenia pooperacyjne. Pacjent otrzymuje zgodnie ze wskazaniami lekarza krople do samodzielnej aplikacji w domu. Ustalana jest również data pierwszej wizyty kontrolnej – niezwykle istotnej w całej procedurze- podczas której oceniane są efekty zabiegu, stan oka i ściągana jest soczewka opatrunkowa. Jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań i pacjent czuje się dobrze, może wrócić do domu. Zaleca się opiekę osoby towarzyszącej.

Pamiętaj!

 • Keratektomia Epi-Bowman to metoda laserowej korekcji wzroku, którą Pacjenci doceniają za wysoką efektywność – poprawę ostrości wzroku przy jednocześnie krótkim procesie rekonwalescencji i szybko widocznych oczekiwanych rezultatach.
 • Laserowa korekcja wad wzroku w Oculistic Klinika Paczała w Zielonej Górze to specjalistyczne procedury, w których najważniejszy jest Pacjent!

lek. Małgorzata Ostrowska

Absolwentka wydziału lekarskiego Wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 2001 roku związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Zielonej Górze.

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii i nefrologii.

Bierze czynny udział w edukacji przyszłej kadry medycznej Zielonogórskiego Uniwersytetu Medycznego.

Stale podnoszone kwalifikacje zawodowe zapewniają wysoką jakość świadczonych usług. Zadowolenie Pacjentów odzwierciedla  pasję, empatię i doświadczenie, z jakimi wykonuje zawód lekarza.

Zajmuje się leczeniem i diagnostyką u osób dorosłych:

 • stanów przedcukrzycowych,
 • hipoglikemii reaktywnej,
 • insulinooporności,
 • otyłości,
 • cukrzycy : typu 1, typu 2, w czasie ciąży i innych postaci cukrzycy,
 • powikłań cukrzycy: min. cukrzycowej choroby nerek, polineuropatii cukrzycowej,
 • chorób nerek,
 • niewydolności nerek w każdym stadium zaawansowania

Ponadto:

 • przygotowaniem kobiet z cukrzycą do ciąży,
 • zapobieganiem cukrzycy i zaburzeniom metabolicznym z nią powiązanych,
 • poradnictwem w zakresie zasad prozdrowotnego trybu życia, diety cukrzycowej i aktywności fizycznej,​
 • kwalifikacją do leczenia nerkozastępczego.

Holistyczne podejście do Pacjenta zapewnia kompleksową opiekę medyczną obejmującą:  diagnostykę, szeroką edukację i leczenie chorych.

Anna Kołkowska

Kosmetolog, inżynier biomedyczny, akredytowany couch VCC – wiedza ze wszystkich tych dziedzin pozwala jej nawiązać właściwy kontakt ze swoimi Pacjentami, zapewnić im nie tylko komfort psychiczny podczas wykonywanych zabiegów, ale przede wszystkim dobrać odpowiednią do ich potrzeb terapię zabiegową. Jest miłośniczką holistycznego podejścia - łącząca wiedzę z pogranicza kosmetologii i medycyny. Jej atut to znajomość trendów w modzie, wizażu i stylizacji. Pasjonatka zaawansowanych technologii - stale doskonaląca swoje umiejętności.

Jakub Sobkiewicz

Terapeuta Spa & Wellness specjalizujący się w masażach orientalnych i ajurwedyjskich. Ukończył wiele szkoleń zabiegowych z najdalszych zakątków świata. Pasjonat technik samorozwoju, który wciąż poszukuje nowych inspiracji zawodowych. Obecnie zafascynowany zabiegami pielęgnacyjnymi na oko i jego okolice - wspiera nasze Centrum Leczenia Zespołu Suchego Oka wykonując m in. zabieg masażu oka z wykorzystaniem specjalnych olejów naturalnych. W pracy z Pacjentem cechuje go profesjonalizm, sumienność oraz uśmiech. Prywatnie fan sportu oraz dobrej muzyki.

dr n. med. Piotr Woźniak

Specjalizację z okulistyki uzyskał po odbyciu szkolenia specjalizacyjnego w  Klinice i Katedrze Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.  Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studiów Podyplomowych Medycyny Estetycznej WUM.  Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie rozprawy pt. „Wybrane, nowoczesne  metody terapii stanów przewlekłych związanych z zaburzeniami powierzchni oka". Prowadził badania naukowe w  Katedrze Farmakologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu. Odbył staż chirurgii refrakcyjnej w London Vision Clinic. Członek  Międzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej  International Society of Refractive Surgery (ISRS) w San Francisco.  Członek Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO), Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO). Praktykę kliniczną zdobywał w Austrii, Brazylii oraz Turcji. Recenzent prac naukowych w anglojęzycznych czasopismach okulistycznych. Autor licznych wystąpień na kongresach krajowych i międzynarodowych. Zaangażowany w rozwój nowatorskich technologii obrazowania przedniego i tylnego odcinka oka.

 

 

Najkrótszy krok
do pierwszej wizyty!Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Klinika Paczała. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj

Katarzyna Noskowicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej na kierunku optyka - specjalizacja optometria.
Swoje praktyczne doświadczenie optometryczne z pacjentami zdobywa od 2014 roku badając wzrok we własnym gabinecie jak również współpracując z salonami optycznymi.
Specjalizuje się w badaniu wad refrakcji tzn. krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu.
Regularnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, poznając aktualne nowości i rekomendacje w leczeniu chorób oczu.
Chętnie uczestniczy również w akcjach promocyjnych dotyczących ochrony zdrowia i popularyzacji świadomości o chorobach oczu.

dr n. med. Mariusz Budaj

OPTOMETRYSTA, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - stopień doktora w dyscyplinie nauki medyczne uzyskał w 2021r. FIZYK, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - tytuł magistra fizyki uzyskał w 2000r.
Ukończył studia podyplomowe w zakresie OPTYKI OKULAROWEJ w 2002r., OPTOMETRII w 2006r.
i NIESTACJONARNE STUDIUM METODOLOGII BADAŃ NAUKOWYCH w 2018r.
Ukończył liczne kursy szkolenia w zakresie optometrii, kontaktologii w kraju i za granicą, w tym organizowane przez producentów soczewek okularowych i soczewek kontaktowych.
Ukończył kursy polskiego języka migowego pierwszego i drugiego stopnia w Polskim Związku Głuchych.
Jest autorem i współautorem kilku publikacji naukowych.
Specjalizuje się w doborze soczewek kontaktowych miękkich, sztywnych(w tym RGP),protetycznych
w szczególności w zakresie dużych wad wzroku, doborze soczewek okularowych u osób słabosłyszących, doborze soczewek okularowych i pomocy optycznych u osób słabowidzących.
Prowadzi także prywatną praktykę optometryczną w Poznaniu.

 

 

lek. Natalia Michalewicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie na Wydziale Lekarskim II z sukcesem ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny uzyskując tytuł Lekarza Dentysty. Prywatnie i zawodowo ogromna pasjonatka  holistycznego podejścia do zdrowia.

W zakresie Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej zwolenniczka poprawy wyglądu twarzy oraz opóźnienia procesu starzenia skóry w sposób jak najmniej inwazyjny, subtelny, ale wyraźny. Mocno osadzona w trendach beauty, które śledzi na kongresach adresowanych tylko dla lekarzy. Wykonuje między innymi zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego - wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek czy też ust metodą klasyczną. Toksynę botulinową (botoks) wykorzystuje do pracy w obrębie zmarszczek poziomych i pionowych czoła, kurzych łapek czy też mięśni żwaczy Pacjenta.

W jej codziennej pracy medycyna estetyczna spotyka się ze stomatologią stanowiąc harmonijny byt. Likwidowanie problemów z bruksizmem czy wyrównywanie asymetrii po leczeniu ortodontycznym wad zgryzu u Pacjenta utwierdza ją w przekonaniu, że skóra pełna blasku w połączeniu ze zdrowym białym uśmiechem to duet, który mocno wpływa na jakość naszego życia i na relacje z innymi ludźmi.

Dyskrecja, empatia, wyrozumiałość, dbałość o detale, a także wyczucie estetyki piękna pozwala jej na zachowanie dobrej relacji na linii Pacjent-Lekarz.

Nie wiesz jaki zabieg wybrać?
Umów się na konsultacjęAdministratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Klinika Paczała. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj