Zakrzep żyły środkowej siatkówki (CRVO) – objawy, leczenie i diagnostyka

Zakrzep żyły środkowej siatkówki CRVO powstaje w momencie, gdy dojdzie do zamknięcia światła głównej żyły siatkówki. Powstanie zakrzepu powoduje stwardnienie tętnicy środkowej siatkówki, która z kolei uciska ściany żył siatkówki prowadząc do zaburzeń w przepływie krwi. Z tego powodu pacjent zaczyna odczuwać wyraźne pogorszenie wzroku. Choroba występuje głównie u pacjentów w podeszłym wieku, po 65. roku życia. Występuje jeszcze postać niedokrwienną zakrzepu żyły środkowej siatkówki CRVO, która pojawia się u około 1/4 chorych.

Przyczyny

Główną przyczyną rozwijającej się choroby jest wiek. W zależności od przyczyny choroby wdraża się różnorodne metody leczenia. Istnieje jeszcze wiele czynników powodujących CRVO :

  • zaawansowany wiek,
  • cukrzyca,
  • otyłość,
  • stany zapalne naczyń,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • stosowanie leków antykoncepcyjnych,
  • nadużywanie alkoholu i tytoniu,
  • choroby autoimmunologiczne.

Objawy

Charakterystycznym objawem dla CRVO jest bezbolesne i stosunkowo nagłe pogorszenie wzroku. Gdy tylko wystąpi taki objaw należy zgłosić się do lekarza! W nasilonych przypadkach zakrzep żyły środkowej siatkówki CRVO wywołuje zaburzenia reakcji źrenicy. Świadczy to o dużym niedokrwieniu siatkówki.

Diagnostyka

W celu postawienia trafnej diagnozy w Centrum Okulistycznym OCULISTIC wykonuje się badanie dna oka. Podczas badania okulista z pewnością od razu zauważy kręte, poszerzone naczynia żylne i obrzęki zajmujące cały obszar siatkówki. Oprócz tego wykonuje się także badanie angiografii fluoresceinowej, które polega na podaniu kontrastu, ujawniającego patologiczne zmiany. Substancja ukazuje przepływ przez naczynia siatkówki, dzięki czemu można stwierdzić czy są one drożne czy też nie oraz na jakim etapie dochodzi do zakrzepu. Pojawiające się przecieki substancji sugerują rozwijanie się zmian chorobowych. W przypadku CRVO nie występuje „świecenie naczyń”. Choroba CRVO zajmuje znaczną część siatkówki a nawet jej całość w odróżnieniu od BRVO, które jest mniej rozległe.

Leczenie

Niestety mamy złą informacje dla pacjentów u których stwierdzi się CRVO. W tej chwili nie istnieje skuteczna metoda zapobiegania chorobie i jej leczenia. Aby zapobiec wystąpieniu CRVO należy wyeliminować występujące choroby przewlekłe prowadzące do powstawania schorzenia. W przypadku długo trwającego obrzęku plamki oraz neowaskularyzacji, stosuje się laseroterapię siatkówki (panfotokoagulacja siatkówki i fotokoagulacja ogniskowa). Centrum Okulistyczne OCULISTIC posiada najnowocześniejszy sprzęt do leczenia chorób związanych z układem wzrokowym. W naszym centrum wykorzystujemy 2 lasery: 2RT oraz laser Valon typu Multispot. Oba są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Impulsy emitowane przez urządzenia skutecznie niszczą niedokrwione miejsca na siatkówce. Laseroterapia również zmniejsza obrzęk siatkówki, jednak w tym celu stosowane są głównie iniekcje doszklistkowe anty VEGF (Lucentis), z użyciem preparatów przeciwkrzepliwych oraz kortykosteroidów. Jeśli lekarz sugeruje zabieg laserowy nie warto się wahać, tego typu metoda leczenia jest bardzo bezpieczna, praktycznie bezbolesna, nie wywołuje powikłań, a ponadto jest bardzo skuteczna. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a pacjent nie wymaga długiej rekonwalescencji. Pierwsze efekty terapii powinny być widoczne po upłynięciu od 6 do 12 miesięcy. Nawet po zabiegu pacjent powinien pozostawać pod stałą kontrolą lekarza okulisty. Niestety CRVO często powraca. U 10% pacjentów w przeciągu 2 lat rozwija się kolejny zakrzep i następuje nawrót choroby.

PAMIĘTAJ!

  • Szczególnie osoby u których występuje nadciśnienie są zagrożone zakrzepem żyły środkowej siatkówki CRVO. By zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby układu wzrokowego należy kompleksowo zadbać o dobry stan układu krążenia.
  • W przypadku wystąpienia objawów (nagłe pogorszenie wzroku) należy bezzwłocznie zgłosić się do okulisty.
  • W przeciągu 2 lat po wyleczeniu choroby u części chorych powstaje kolejny zakrzep, dlatego pacjent po zakończeniu terapii powinien być pod stałym nadzorem okulisty.

Co warto wiedzieć o laseroterapii 2RT i laserem Valon typu Multispot?

  • Zabieg laserowy w Centrum OCULISTIC przebiega bardzo szybko i zwykle nie przekracza 10 minut.
  • Zabiegi są nieinwazyjne i bezpieczne.
  • Stosowane są również w takich schorzeniach jak retinopatia cukrzycowa i AMD.

lek. Małgorzata Tyślerowicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista neurologii z bogatym doświadczeniem w zakresie leczenia schorzeń neurologicznych toksyną botulinową takich jak: dystonie ogniskowe, połowiczy kurcz twarzy , spastyczność kończyny górnej i dolnej o różnej etiologii, neuralgia nerwu V-tego.

Zajmuje się również diagnostyką chorób nerwowo-mięśniowych, wykonuje badania EMG (posiada licencję w tym zakresie). Jest autorem publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych dotyczących leczenia dystonii toksyną botulinową, prowadzi szkolenia z tego zakresu w Polsce i za granicą.

dr n. med. Wojciech Adamski

Chirurg okulista, specjalista w zakresie chirurgii powiek i oczodołu oraz onkologii okulistycznej.
Specjalista diagnostyki i leczenia chorób siatkówki i plamki żółtej.
Okulista z zacięciem i doświadczeniem w zakresie badań obrazowych narządu wzroku.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii.

Wieloletni asystent w Katedrze Okulistyki i Klinice Okulistycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Współtwórca Poradni Onkologii Okulistycznej Szpitala Klinicznego Przemienia Pańskiego UMP, współpracownik Kliniki Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Kierownik Oddziału Okulistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.

Doświadczenie zdobywał na licznych kursach i stażach, m.in. w Lugano, Rotterdamie i Berlinie.

Wykładowca licznych kursów m.in. ultrasonografii i optycznej koherentnej tomografii

W życiu prywatnym żeglarz, rowerzysta i miłośnik starych samochodów.

lek. Andrzej Dimitriew

Chirurg specjalizujący się w operacjach zaćmy i wad wzroku, zajmującym się najbardziej złożonymi przypadkami. Specjalizuje się również w witreolizie laserowej oraz przeprowadzaniu zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewek i wszczepu soczewek fakijnych. Dzięki jego pracy wielu pacjentów z ekstremalnymi wadami wzroku, takimi jak minus 25 lub plus 12 dioptrii, pozbawiło się konieczności noszenia okularów.

Od 2003 roku jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest członkiem międzynarodowych towarzystw naukowych oraz czołowych liderów technologii w dziedzinie okulistyki. Pełni również funkcję wiceprezydenta International Ophthalmic Floater Society (https://www.thefloatersociety.com).

W ciągu wielu lat przeprowadził tysiące operacji i prowadził wykłady oraz kursy na całym świecie, odwiedzając ponad 40 krajów. Jest laureatem prestiżowych grantów i nagród Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej oraz Amerykańskiej Akademii Okulistyki. Prowadzi także regularne kursy dla tych towarzystw od 2014 roku.

Poza pracą jest dumnym ojcem dwójki synów. Interesuje go Lech Poznań oraz triathlon.

Jest członkiem American Academy of Ophthalmology od 2005 roku oraz członkiem European Society of Cataract and Refractive Surgeons od 2004 roku.

Twórca Kliniki Okulistycznej reOptis w Poznaniu.

Roksana

Licencjonowany kosmetolog. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Aktualnie w trakcie studiów magisterskich na specjalności - trychologia.
Jej pasją są terapie skórne i zabiegi na ciało. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie w nurcie holistycznym, dlatego ważne jest dla niej szukanie przyczyny problemu i jego eliminowanie a nie działanie objawowe.

Paulina

Licencjonowany kosmetolog. Zdobyte wykształcenie, uczestnictwo w licznych szkoleniach oraz kilkuletnie doświadczenie zawodowe pozwalają jej na profesjonalne wykonanie zabiegów.
W pracy kieruje się poczuciem odpowiedzialności przy wykonywaniu zabiegów oraz dokłada wszelkich starań, aby każdy pacjent czuł się komfortowo. Ogromną satysfakcję sprawiają jej niezwykłe efekty, które można uzyskać dzięki skutecznym i sprawdzonym metodom profesjonalnej poprawy wyglądu.

dr n. med. Mateusz Latacz

Lekarz medycyny estetycznej

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym uzyskał tytuł Lekarza Dentysty. Prywatnie i zawodowo ogromny pasjonat holistycznego podejścia do zdrowia. Od 2017 roku łączy leczenie protetyczne, chirurgię stomatologiczną razem z medycyną estetyczną w celu uzyskania harmonii rysów twarzy wraz z uśmiechem.

W zakresie medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej zwolennik poprawy wyglądu twarzy oraz opóźnienia procesu starzenia skóry w sposób jak najmniej inwazyjny, subtelny, ale wyraźny. Mocno osadzony w trendach beauty, które śledzi na kongresach i konferencjach naukowo-szkoleniowych adresowanych tylko dla lekarzy.

Wykonuje między innymi zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego (wypełnianie zmarszczek, wolumetria, powiększanie i modelowanie ust), biostymulatorów tkankowych, osocza bogatopłytkowego czy toksyny botulinowej.

Dyskrecja, empatia, wyrozumiałość, dbałość o detale, a także wyczucie estetyki piękna pozwala doktorowi Mateuszowi na zachowanie dobrej relacji na linii Pacjent-Lekarz.

dr n. med. Sławomir Sobieszczyk

Lekarz medycyny estetycznej
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
Specjalista chorób wewnętrznych
Farmakolog kliniczny, Patomorfolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.  Ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania w Ochronie Zdrowia

Dodatkowo uzyskał dyplomy The Society of NLP, USA:  „Master in the Art of NLP”, „Practitioner in Conversational Hypnosis”,”Practitioner in the Art of Performance Modeling Exellence”

Od ponad dziesięciu lat jest praktykiem w zakresie medycyny estetycznej, regeneracyjnej  i przeciwstarzeniowej. Jako specjalista, wykładowca, trener, na bieżąco podąża za najnowszymi trendami w tym jakże dynamicznie rozwijającym się obszarze medycyny. Uczestnik sympozjów medycznych, konferencji i szkoleń branżowych. W latach 2015-2017 doświadczenie zawodowe zdobywał również na szkoleniach w ramach European College of Aesthetic Medicine & Surgery, UK/Niemcy oraz American Academy of Aesthetic Medicine, UK/USA.

Właściwe zrozumienie zarówno potrzeb jak i obaw Pacjenta pozwala mu na zaplanowanie optymalnej, naturalnej i spersonalizowanej terapii zabiegowej. Wszystkie indywidualne procedury zabiegowe tworzy w oparciu o produkty marek o uznanej renomie, jakości, których skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają niezależne badania kliniczne. Jako jeden z nielicznych lekarzy medycyny estetycznej zabiegi planuje oraz ocenia ich efekty w oparciu o badanie ultrasonograficzne skóry i tkanek twarzy.

Jako lekarz zajmujący się medycyną estetyczną pomaga Pacjentom budować zdrowe poczucie własnej wartości.

Wegetarianin kochający zwierzęta. Jest Inspektorem ds. Ochrony Praw Zwierząt. Na co dzień opiekuje się Filipkiem i Zoyką.

Naszą Klinikę wybrał, jak twierdzi, z powodu najwyższej jakości świadczonych usług, dostępu do światowej, innowacyjnej technologii oraz wyjątkowo miłej atmosfery jaką tworzy profesjonalny zespół w tak jakże prestiżowym miejscu.

Bezpieczny zabieg medycyny estetycznej? Tylko u lekarza!

  • Toksyna botulionowa (zmarszczki/nadpotliwość/bruksizm)- Botox
  • Kwas hialuronowy (powiększanie ust, dolina łez, zmarszczki, wolumetria, korekta brody, nosa, kontur twarzy). Preparaty: Juvederm, Maili, Stylage, Teosyal.
  • Autologiczne zabiegi z krwi własnej pacjenta (PRP, SPRF, IPRF)
  • Lipotransery tkanki tłuszczowej
  • Biostymulatory tkankowe ( Ellanse, Lanluma, Juvelook, Lenisna)
  • Peelingi medyczne (wykonywane tylko przez lekarza)
  • Mezoterapia mikroigłowa, Dermapen
  • Aadipocytoliza (lipoliza) iniekcyjna
  • Laseroterapia
  • Implanty, nici

lek. Kamila Gorgolewska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne odbyła jako asystentka w Klinicznym Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze pracując jednocześnie jako wykładowca w Collegium Medicum na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Główne zainteresowania obejmują leczenie operacyjne, plastyczne i rekonstrukcyjne w ginekologii, ginekologię estetyczną i zaburzenia endokrynologiczne. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i kursy specjalistyczne. Aktywnie uczestniczy w polskich i zagranicznych kongresach naukowych poświęconych problematyce ginekologii, położnictwa, wieku rozwojowego oraz medycyny estetycznej. Zajmuje się ginekologią estetyczną i plastyczną wykonując labioplastykę warg sromowych mniejszych, rewitalizację pochwy i krocza oraz leczenie nietrzymania moczu.


Główną ideą w pracy jest holistyczne podejście do problemów zdrowotnych, zapewnienie pacjentkom komfortu i bezpieczeństwa oraz indywidualne podejście do potrzeb zdrowotnych kobiet.

Joanna Mazur

Absolwentka brytyjskiej uczelni Leeds University gdzie oprócz języka fachowego zdobywała wiedzę w obszarze interkulturowości jako szeroko rozumianego dialogu literatury, kultury oraz języków obcych.

Różnorodność kulturowa i relacje międzyludzkie od zawsze stanowiły przedmiot jej swoistej fascynacji, a w życiu zawodowym stały się przepustką do rozwijania umiejętności zarządzania zespołem oraz współpracy opartej na wzajemnym szacunku i świadomości swojej odpowiedzialności w organizacji. Dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w międzynarodowych środowiskach w branży e-commerce oraz modowej logistyki kontraktowej.

Aby jeszcze efektywniej  partycypować w rozwoju strategii organizacji ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii zarządzania (Psychology in Management, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu) oraz HR Business Partner (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu). Uczestniczka licznych konferencji i akademii dla menedżerów z zakresu ochrony zdrowia.

Według niej Klinika to wyjątkowi ludzie, którzy tworzą to miejsce czyniąc je wyjątkowym.

dr n. med. Magdalena Dalz
(Specjalista Okulistyki Dziecięcej )

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Od 2012 - 2016 roku pracowała na stanowisku młodszego asystenta w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie.

W 2016 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za pracę pt. „Ocena narządu wzroku u dzieci i młodzieży z nieswoistym zapaleniem jelit”.

Od 2017 roku pracuje na stanowisku starszego asystenta w Klinice Chorób Oczu Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób narządu wzroku u dzieci.

Jest członkiem grup badawczych wielu badań klinicznych, w tym nad lekami dla dzieci z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Współautor prac naukowych oraz książki pt. "Chirurgia okulistyczna".

Jest członkiem Europejskiego Pediatrycznego Towarzystwa Okulistycznego (EPOS), Sekcji Rogówki, Powierzchni Oka i Soczewek Kontaktowych Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Europejskiego Stowarzyszenia Kontaktologicznego Lekarzy Okulistów - European Contact Lens Society of Ophthalmologists (ECLSO ).

Klaudia Wojska
(Kosmetolog)

Kosmetolog, pracująca w branży od ponad 5 lat. Najważniejsze w pracy z Pacjentem jest dla niej indywidualne oraz holistyczne podejście w celu dobrania jak najbardziej skutecznej terapii zabiegowej. Zwolenniczka terapii łączonych – technik manualnych, technologii oraz odpowiednio dobranej pielęgnacji. Z pasją stale poszerza swoją wiedzę i kompetencje. 

Agnieszka Sokołowska (Optometrystka)

Dyplomowana optometrystka. Od 15 lat w branży optycznej. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji branżowych. Kocha swoją pracę. Najważniejsza jest dla niej prawidłowa diagnoza Pacjenta, a co za tym idzie również jego zadowolenie wynikające z poprawy komfortu widzenia i jakości życia.

dr n.med. Małgorzata Ostrowska

Absolwentka wydziału lekarskiego Wrocławskiej Akademii Medycznej. Od 2001 roku związana z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Zielonej Górze.

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii i nefrologii.

Bierze czynny udział w edukacji przyszłej kadry medycznej Zielonogórskiego Uniwersytetu Medycznego.

Stale podnoszone kwalifikacje zawodowe zapewniają wysoką jakość świadczonych usług. Zadowolenie Pacjentów odzwierciedla  pasję, empatię i doświadczenie, z jakimi wykonuje zawód lekarza.

Zajmuje się leczeniem i diagnostyką u osób dorosłych:

  • stanów przedcukrzycowych,
  • hipoglikemii reaktywnej,
  • insulinooporności,
  • otyłości,
  • cukrzycy : typu 1, typu 2, w czasie ciąży i innych postaci cukrzycy,
  • powikłań cukrzycy: min. cukrzycowej choroby nerek, polineuropatii cukrzycowej,
  • chorób nerek,
  • niewydolności nerek w każdym stadium zaawansowania

Ponadto:

  • przygotowaniem kobiet z cukrzycą do ciąży,
  • zapobieganiem cukrzycy i zaburzeniom metabolicznym z nią powiązanych,
  • poradnictwem w zakresie zasad prozdrowotnego trybu życia, diety cukrzycowej i aktywności fizycznej,​
  • kwalifikacją do leczenia nerkozastępczego.

Holistyczne podejście do Pacjenta zapewnia kompleksową opiekę medyczną obejmującą:  diagnostykę, szeroką edukację i leczenie chorych.

Anna Kołkowska

Kosmetolog, inżynier biomedyczny, akredytowany couch VCC – wiedza ze wszystkich tych dziedzin pozwala jej nawiązać właściwy kontakt ze swoimi Pacjentami, zapewnić im nie tylko komfort psychiczny podczas wykonywanych zabiegów, ale przede wszystkim dobrać odpowiednią do ich potrzeb terapię zabiegową. Jest miłośniczką holistycznego podejścia - łącząca wiedzę z pogranicza kosmetologii i medycyny. Jej atut to znajomość trendów w modzie, wizażu i stylizacji. Pasjonatka zaawansowanych technologii - stale doskonaląca swoje umiejętności.

Jakub Sobkiewicz

Terapeuta Spa & Wellness specjalizujący się w masażach orientalnych i ajurwedyjskich. Ukończył wiele szkoleń zabiegowych z najdalszych zakątków świata. Pasjonat technik samorozwoju, który wciąż poszukuje nowych inspiracji zawodowych. Obecnie zafascynowany zabiegami pielęgnacyjnymi na oko i jego okolice - wspiera nasze Centrum Leczenia Zespołu Suchego Oka wykonując m in. zabieg masażu oka z wykorzystaniem specjalnych olejów naturalnych. W pracy z Pacjentem cechuje go profesjonalizm, sumienność oraz uśmiech. Prywatnie fan sportu oraz dobrej muzyki.

dr n. med. Łukasz Cwalina

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Wydziale Lekarskim, który ukończył w 2001 r. W latach 2002-2015 nabywał doświadczenia podczas pełnienia funkcji asystenta Kliniki Okulistyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W swojej karierze przeprowadził ponad 5 tysięcy zabiegów korekcji wad wzroku, operacji zaćmy włącznie z implementacją soczewek wieloogniskowych (korekcja starczowzroczności) i torycznych (korekcja współistniejącego astygmatyzmu). W roku 2015 obronił pracę doktorską na temat efektów implantacji soczewek dedykowanych do rowka rzęskowego u pacjentów z rzekomosoczewkowością i współistniejącym astygmatyzmem.

Od ponad 10 lat chirurg okulista ze specjalizacją w zakresie:

  • chirurgii refrakcyjnej tzn. korekcji wad wzroku, 
  • refrakcyjną wymianę soczewki (operacja zaćmy), 
  • wszczepienie soczewki frakcyjnej,
  • leczeniu jaskry,
  • chorób rogówki. 

Głównym obszarem zainteresowań jest nowoczesne jak również kompleksowe leczenie wad wzroku.

Z powodzeniem przeprowadza szereg zabiegów powierzchniowych (EBK,PRK) Głębokie FemtoLasik, oraz Presbiopie (starczowzroczność). 

Nadto aktywny uczestnik wielu zagranicznych oraz krajowych sympozjów i konferencji. 

Znany także jako działacz Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Refrakcyjnej i Zaćmy (ESCRS - European Society of Cataract and Refractive Surgery).

 

 

Najkrótszy krok
do pierwszej wizyty!



Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Klinika Paczała. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj

Katarzyna Noskowicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Powstańców Śląskich we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej na kierunku optyka - specjalizacja optometria.
Swoje praktyczne doświadczenie optometryczne z pacjentami zdobywa od 2014 roku badając wzrok we własnym gabinecie jak również współpracując z salonami optycznymi.
Specjalizuje się w badaniu wad refrakcji tzn. krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu.
Regularnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach, poznając aktualne nowości i rekomendacje w leczeniu chorób oczu.
Chętnie uczestniczy również w akcjach promocyjnych dotyczących ochrony zdrowia i popularyzacji świadomości o chorobach oczu.

dr n. med. Mariusz Budaj

OPTOMETRYSTA, absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - stopień doktora w dyscyplinie nauki medyczne uzyskał w 2021r. FIZYK, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - tytuł magistra fizyki uzyskał w 2000r.
Ukończył studia podyplomowe w zakresie OPTYKI OKULAROWEJ w 2002r., OPTOMETRII w 2006r.
i NIESTACJONARNE STUDIUM METODOLOGII BADAŃ NAUKOWYCH w 2018r.
Ukończył liczne kursy szkolenia w zakresie optometrii, kontaktologii w kraju i za granicą, w tym organizowane przez producentów soczewek okularowych i soczewek kontaktowych.
Ukończył kursy polskiego języka migowego pierwszego i drugiego stopnia w Polskim Związku Głuchych.
Jest autorem i współautorem kilku publikacji naukowych.
Specjalizuje się w doborze soczewek kontaktowych miękkich, sztywnych(w tym RGP),protetycznych
w szczególności w zakresie dużych wad wzroku, doborze soczewek okularowych u osób słabosłyszących, doborze soczewek okularowych i pomocy optycznych u osób słabowidzących.
Prowadzi także prywatną praktykę optometryczną w Poznaniu.

 

 

lek. Natalia Michalewicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie na Wydziale Lekarskim II z sukcesem ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny uzyskując tytuł Lekarza Dentysty. Prywatnie i zawodowo ogromna pasjonatka  holistycznego podejścia do zdrowia.

W zakresie Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej zwolenniczka poprawy wyglądu twarzy oraz opóźnienia procesu starzenia skóry w sposób jak najmniej inwazyjny, subtelny, ale wyraźny. Mocno osadzona w trendach beauty, które śledzi na kongresach adresowanych tylko dla lekarzy. Wykonuje między innymi zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego - wypełnianie bruzd nosowo-wargowych, linii marionetek czy też ust metodą klasyczną. Toksynę botulinową (botoks) wykorzystuje do pracy w obrębie zmarszczek poziomych i pionowych czoła, kurzych łapek czy też mięśni żwaczy Pacjenta.

W jej codziennej pracy medycyna estetyczna spotyka się ze stomatologią stanowiąc harmonijny byt. Likwidowanie problemów z bruksizmem czy wyrównywanie asymetrii po leczeniu ortodontycznym wad zgryzu u Pacjenta utwierdza ją w przekonaniu, że skóra pełna blasku w połączeniu ze zdrowym białym uśmiechem to duet, który mocno wpływa na jakość naszego życia i na relacje z innymi ludźmi.

Dyskrecja, empatia, wyrozumiałość, dbałość o detale, a także wyczucie estetyki piękna pozwala jej na zachowanie dobrej relacji na linii Pacjent-Lekarz.

Nie wiesz jaki zabieg wybrać?
Umów się na konsultację



Administratorem danych osobowych w powyższym formularzu jest Klinika Paczała. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeśli ich nie podasz, nie będziesz mógł wypełnić formularza. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania twoich danych osobowych przez administratora i twoich uprawnieniach znajdziesz tutaj